Sport ten bardzo szybko się rozwija. W przyszłym roku w Ząbkowicach Śląskich odbędą się mistrzostwa Europy. Ola Olech dziś należy do ścisłej krajowej czołówki w tej dyscyplinie. - Jeszcze rok temu było to dla mnie nie do pomyślenia, aby konkurować w najwyższej kategorii PRO w tym największym ketlowym wydarzeniu w Polsce. Dziś dumnie noszę tytuł wicemistrzyni Polski Kettlebell Hardstyle - mówi zawodniczka ze Środy. 

 

Ola w swojej kategorii osiągnęła najwyższy wynik w snatch test, bo aż 264 dobrze wykonanych technicznie powtórzeń, czyli przerzuconych 4224 kg! W skali zawodów 2. miejsce, które dzieliło ją od najlepszego Total w Snatch test o zaledwie 7 powtórzeń (4336 kg).

 

Zawodniczce udało się osiągnąć: TGU: 38 kg, 40 kg,, DMPR 1RM: 2x22 kg, 23+24 kg, DFSQ 3RM: 2x32 kg, 2x34 kg, SN 10' 16 kg: 264 rep. - Jestem dumna ze swoich wyników, pomimo że nie były to moje maksymalne osiągnięcia, które udało mi się wypracować na sali treningowej. Jednak był to mój debiut, przetarłam ten szlak i na pewno na tym nie przystanę - mówi Ola Olech. 

 

  • Trening siłowo-wytrzymałościowy stał się moim nieodłącznym elementem życia. Na co dzień trenuję, prowadzę ludzi indywidualnie oraz grupowo. Prowadzę zajęcia o różnym charakterze, w tym CrossFit oraz KETTLEBELL w naszym lokalnym Orange Fitness KLUB, z którym jestem bardzo blisko związana. Pragnę zarażać swoją pasją i miłością do sportu, dlatego serdecznie zapraszam do Orange, zarówno tych, którzy chcą trenować dla siebie jak i na profesjonalnym poziomie - opowiada zawodniczka. 

W przygotowaniach do mistrzostw wspierał ją cały zespół Orange, zarówno jej podopieczni jak i właściciele siłowni Ewa i Jacek Bartkowiak. - Jestem im ogromnie wdzięczna. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali, pomagali mi w procesie przygotowawczym: mojemu trenerowi Błażej Sobala (CKB Ząbkowice Śląskie), siostrze prowadzącej dietetycznie Marta Chwalczuk, mojemu partnerowi i bliskim - mówi. - Na tym jednak nie kończę swojej przygody. We wrześniu odbędzie się II Puchar Polski Kettlebell Hardstyle, na którym zamierzam wystartować, jednak już nie sama, a z reprezentacją naszego klubu. Rozszerzam swoją aktywność także o prowadzenie zawodników, a także w przygotowaniu do TOP TEAM. 

 

Celem są także przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

 

(r)