Dwa tygodnie temu napisaliśmy o rozmowach, jakie burmistrz Piotr Mieloch przeprowadził z firmą Lokum, czyli developerem od lat budującym bloki w północnej części miasta. Obecnie prowadzi dużą inwestycję w rejonie ulicy Świerkowej, czyli ulicy odchodzącej od ul. Topolskiej. 

Jak nam powiedział burmistrz Piotr Mieloch, miasto i developer są zainteresowani, aby przy samym cieku wodnym, po drugiej stronie nowego parku, wydzielić teren, na którym można byłoby urządzić drugą jego część. Konieczne byłoby oczywiście wybudowanie w tym miejscu mostku, w przyszłości może nawet dwóch. Nie jest bowiem wykluczone, że park znalazłby się również na części nieruchomości innych właścicieli gruntów w tym miejscu. 

 

Przypomnijmy, że gmina rozpoczęła także rozmowy z Ligą Obrony Kraju, która jest zarządcą terenu przy ul. Strzeleckiej. – Zależy mi, aby istniejący w tym miejscu teren parkowy został otwarty dla mieszkańców. Jeśli stalibyśmy się jego administratorem, wówczas na pewno gmina zainwestowałaby w uporządkowanie i upiększenie tego terenu – mówi burmistrz.

 

Ale oczywiście to nie wszystko. Trwają prace koncepcyjne dotyczące skweru przy ul. Miętowej. W tym roku ma powstać projekt, a gmina Środa będzie starać się o pozyskanie środków na zagospodarowanie terenu. Koncepcję przygotowuje Iwona Nagórko-Czwojdrak, zastępca dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Środzie, która jest także autorką koncepcji parku przy ul. Kosynierów. – Skwer przy ul. Miętowej chcielibyśmy wykonać w przyszłym roku. Będzie to piękne, zielone, nowoczesne miejsce, które na pewno ucieszy mieszkańców tej części miasta – mówi burmistrz Piotr Mieloch. 

 

Z naszych informacji wynika, że nie są to jedyne tereny, które mają stać się w najbliższym czasie zielonymi skwerami. Burmistrzowi marzy się mała miejska winnica na Górce Wojtaszaka, ale także zazielenienie kilku innych miejsc. Rozmowy w sprawie nowych lokalizacji już się toczą. Niedługo powinniśmy poznać ich efekty.

 

(k)