9 maja nowy komendant wojewódzki policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk zdecydował o zmianach w kilku jednostkach powiatowych na terenie Wielkopolski. Zmiany nastąpiły także w Środzie. Komendant wojewódzki zdecydował o przeniesieniu dotychczasowego szefa średzkich mundurowych inspektora Pawła Wawrzyniaka do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Co ciekawe, pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji w Gostyniu podinspektor Krzysztof Wróblewski został przeniesiony do Środy. W naszym mieście także będzie pełnił obowiązki komendanta. 

Paweł Wawrzyniak kierował średzką komendą od 2010 roku, początkowo jako p.o. komendanta, potem już jako komendant. Był jednym z najdłużej pracujących w jednym miejscu wielkopolskich komendantów. 

 

Podinspektor Krzysztof Wróblewski, rocznik 1972, mieszkaniec Ponieca w powiecie gostyńskim, służbę w policji rozpoczął w 1998 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. W 2013 roku ukończył szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 

 

Od początku swojej pracy zawodowej był związany z gostyńską komendą policji. Służył w pionie prewencji, po czym przeszedł do pionu kryminalnego, gdzie zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W 2012 roku objął stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego, a rok później naczelnika tego wydziału. Od 2016 roku pełni służbę na stanowisku I zastępcy komendanta powiatowego policji w Gostyniu. 17 kwietnia po przejściu komendanta powiatowego policji w Gostyniu insp. Piotra Goryni do komendy w Lesznie, przejął jego obowiązki kierowania komendą w Gostyniu. Jak się okazało, nie na długo. 

 

  • Cieszę się z nowego wyzwania. Generalnie zmiana była spodziewana i liczyłem się z tym, że trafię do innej komendy. Z domu do Środy mam 70 km, czyli mniej więcej godzinę drogi i trudny wjazd od strony Zaniemyśla, gdzie w godzinach szczytu tworzą się bardzo duże korki - mówi z uśmiechem podinsp. Krzysztof Wróblewski. 

Nowy komendant powiatowy poznaje nowe miejsce pracy. Zapowiada, że nie przewiduje zmian personalnych, bo średzka jednostka funkcjonuje bardzo dobrze. 

 

Co ciekawe, komendant Krzysztof Wróblewski przychodzi z komendy w Gostyniu, której budynek w ostatnich latach został gruntownie zmodernizowany za ponad 12 mln zł. Dziś to jeden z nowocześniejszych obiektów w Wielkopolsce. Średzcy policjanci mogą funkcjonariuszom z Gostynia jedynie pozazdrościć. 

Komendant Wróblewski prywatnie jest ojcem dwojga dzieci, 18-letniego syna i 14-letniej córki. Ma także swoje ciekawe pasje. - Od czterech lat jestem pszczelarzem, mam swoje ule w lesie. To nasza pasja rodzinna, bo pszczołami zajmuje się do dzisiaj mój ojciec, a wcześniej robił to dziadek. Jestem aktualnie po zbiorach miodu rzepakowego - mówi komendant. 

 

Podinsp. Krzysztof Wróblewski lubi także góry i górskie wędrówki, a zimą jazdę na nartach. 

 

(kóz)