Do naszej redakcji docierają sygnały od zaniepokojonych rodziców, którzy wskazują na narastający brak rozwagi wśród korzystających z górki. Głównym problemem jest brawura i zjeżdżanie ze znaczną prędkością bez sprawdzania, czy tor zjazdu jest wolny. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których osoby zjeżdżające poruszają się niebezpieczne blisko w innych użytkowników, ryzykując kolizją.
Aby zabawa była bezpieczna, należy odczekać ze zjazdem, aż poprzednia osoba opuści trasę, a po dotarciu na dół natychmiast zejść na bok. Pamiętajmy, że przy obecnych warunkach i dużej prędkości zderzenie na stoku może skończyć się poważnymi urazami.
(r)
