„Primus Nominatus” to łacińskie sformułowanie, które po polsku brzmi „Nominowany Najdoskonalszym”. Otrzymują je przedsiębiorcy, którzy wyróżniają się doskonaleniem oferowanych produktów i usług. W pierwszej tegorocznej edycji osiem firm spełniło wymagające kryteria stawiane najlepszym podmiotom życia gospodarczego i publicznego. Jak informują organizatorzy, wszystkie one w swojej codziennej działalności kierują się ideą najwyższej jakości, widząc potrzebę doskonalenia swoich działań i swojej oferty.
Certyfikat jakości „Primus Nominatus” oparty jest na Modelu Doskonałości Zarządzania Organizacją wg kryteriów Narodowej Nagrody Jakości im. Malcolma  Baldrige`a ustanowionym przez uchwałę Kongresu w Stanach Zjednoczonych w 1987 roku i przyznawany przedsiębiorstwom produkcyjnym lub usługowym i instytucjom państwowym. Laureaci zostali poddani wieloetapowej weryfikacji oraz testom jakości.
Efektem pozytywnej oceny jest przyznanie certyfikatu i znaku towarowego „Primus Nominatus”. W tym roku wśród laureatów są firmy ze Złotowa, Komornik, Wolsztyna i Nekli. Stawkę uzupełnia firma Gospodarstwo Rolno­Warzywne Krzysztof Nowicki z Giecza. Gospodarstwo otrzymało certyfikat za walory użytkowe uprawianych w szerokim asortymencie odmian ziemniaków oraz innych roślin okopowych o dużej zawartości skrobi i inuliny.