Cała inwestycja modernizacji Domu Pogodnej Jesieni ma zostać wykonana w ciągu 310 dni od chwili podpisania umowy. Oferty w przetargu można składać do 26 lipca. Modernizacja zakończy się zatem późna wiosna lub na początku lata przyszłego roku. 

 

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z remontem budynku Domu Pogodnej Jesieni w Środzie przy ulicy Szpitalnej 10 wraz z dobudową wiatrołapu. W ramach inwestycji planuje się przebudowę części dwuspadowego dachu budynku niskiego od strony ulicy Kościuszki w zakresie wymiany istniejącej konstrukcji dachu na nową drewnianą kratową oraz nowe pokrycie z dachówki karpiówki. 

 

W ramach inwestycji wykonany zostanie remont elewacji budynku, zmieniona zostaje jej kolorystyka, odbędzie się remont zadaszeń wejściowych i balkonów, przebudowa wejść, podjazdów i balustrad dla niepełnosprawnych oraz remont dachu płaskiego budynku. 

Przedmiot zamówienia stanowi również rozbudowa budynku DPJ o wiatrołap z dodatkowym wejściem do obiektu od strony ulicy Kegla – do Klubu Seniora, wraz z rozbudową wewnętrznej sieci instalacji elektrycznych oraz systemu sygnalizacji pożaru rozbudowanego o czujniki i ostrzegacz pożarowy.

 

Bez wątpienia wyremontowany budynek będzie wizytówką tej części miasta. Modernizacja była planowana od wielu lat, teraz wreszcie uda się ją zrealizować. 

 

To nie wszystkie prace w tej części miasta. - Jeszcze w tym roku chcemy wykonać rewitalizację ostatniej części parku Planty. Na razie gotowa jest część od strony liceum i część przy ul. Kościuszki - mówi burmistrz Piotr Mieloch. 

 

Ostatnia część parku, podobnie jak dwie wcześniejsze, zyska nowe aleje z nawierzchnią mineralną, która świetnie się sprawdza nie tylko na Plantach, ale także w parku przy ul. Kosynierów. Będą prace przy samej zieleni i nowe nasadzenia. 

 

(k)