W Bydgoszczy klub Orkan Środa reprezentowali młodzieżowcy: Karol Rodziak i Marcin Kaczor oraz zawodnik kategorii masters; Krzysztof Jacków. Dla tych pierwszych to okazja do zdobywania doświadczenia w poważnej rywalizacji. Za dwa tygodnie czeka ich start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, a więc najważniejszy dla nich. Start w gronie najlepszych w Polsce seniorów to ciągle jeszcze duże przeżycie.

 

W konkursie pchnięcia kulą Karol Rodziak miał okazję stanąć ramię w ramię i niedawnym medalistą mistrzostw Europy Michałem Haratykiem jak i Konradem Bukowieckim. Karol w tym konkursie uzyskał 15,31 co dało mu dziesiąte miejsce. W rzucie dyskiem zajął miejsce dwunaste, a o jedno oczko wyżej – jedenaste zdobył utytułowany weteran średzkiej lekkoatletyki Krzysztof Jacków. 

 

Trzeci z naszych reprezentantów – Marcin Kaczor wystąpił w skoku w dal. Wynik 6,76 dał mu jedenaste miejsce. Dwa spośród eliminacyjnych prób były spalone, na co wpływ miał zmienny wiatr. Dla niego jednak, jak i dla Karola liczy się obycie w walce i to, że za dwa tygodnie ta nauka się przyda. 

 

(r)