Sławomira Bednarka nie trzeba specjalnie przedstawiać. Średzkiej społeczności dał się poznać jako zaangażowany społecznik, który swoimi podróżami po Polsce promuje lokalne inicjatywy społeczne i charytatywne. Do tej pory podróżował dla Hospicjum im. Piotra Króla, pałacu w Winnej Górze, kolejki wąskotorowej oraz wymagającej rehabilitacji - Edytki Stachowiak z Dębiczka. W tym roku średzianin planuje wyruszyć w podróż do Sandomierza, czyli miasta partnerskiego Środy. Przez swoją podróż chce zachęcić od zbiórki na rzecz Leosia Stempińskiego ze Środy, który cierpi na zespół wad wrodzonych tzw. zespół Aperta. Chłopiec ma zdeformowaną czaszkę, palcozrost, rozszczep podniebienia, niedosłuch i opóźniony rozwój psychoruchowy.

 

– Długo zastanawiałem się nad miejscem, w które mógłbym wyruszyć. Sporo obserwowałem współpracę gminy Środa z Sandomierzem, które jest naszym miastem partnerskim. To w końcu miasto turystyczne, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Decyzja była prosta, a w te strony jeszcze nie jechałem. Liczę, że podróż ze Środy do Sandomierza zajmie mi ok. 4 dni. W Sandomierzu chciałbym spotkać się z władzami miasta, ale również przeprowadzić intensywną promocję zbiórki na rzecz Leosia Stempińskiego. – Mam nadzieję, że skorzystam na turystycznym aspekcie Sandomierza i dotrę z promocją do wielu osób. Zbiórka będzie odbywała się najprawdopodobniej poprzez platformę siepomaga.pl. To najłatwiejszy sposób wsparcia, chyba też najbardziej przejrzysty – mówił nam niedawno Sławomir Bednarek.

 

Wyprawa rozpocznie się 29 maja, a zakończy po tygodniu. Do pokonania jest ok. 600 km. Burmistrz Piotr Mieloch objął wyprawę swoim patronatem, podobnie "Gazeta Średzka". Sławomir Bednarek zwraca się do średzkich przedsiębiorców z prośbą o wsparcie finansowe wyprawy, która zawsze wiąże się z kosztami takimi jak - wyżywienie czy noclegi. Ale poszukiwane są także firmy lub osoby prywatne, które chcą bezpośrednio wesprzeć leczenie Leosia Stempińskiego. Sławomir Bednarek podkreśla, że jest otwarty na każdą formę współpracy. Dla średzianina najistotniejsze jest wsparcie dziecka w jak największej skali. Z rowerowym podróżnikiem można kontaktować się poprzez stronę na Facebooku Wyprawa Wigry 2.

KK