W turnieju Silesia Cup 2022, który odbył się w sobotę w Legnicy, wzięło udział blisko 250 zawodników z 18 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Zawodnicy z dwóch klubów z powiatu średzkiego zaprezentowali się bardzo dobrze, plasując się w czołówce klasyfikacji generalnej. Już drugie miejsce zajął Raion Giecz, który w Legnicy wystawił aż 29 zawodników, a na bardzo dobrym, 4. miejscu znalazł się średzki KK Mikasa (triumfator ubiegłotygodniowego turnieju Dragon Cup), który reprezentowało 11 zawodników.
Raion na drugim
Klub Raion Giecz zdobył w Legnicy aż 7 złotych medali, 6 srebrnych oraz 6 brązowych krążków. Kilku zawodników Raiona właśnie w Legnicy po raz pierwszy wzięło udział w zawodach karate. Srebrny medal w fantomie chłopców zdobył Wiktor Cavaliere, medalem za udział w najmłodszych konkurencjach fantomu oraz toru przeszkód nagrodzony został Mateusz Klamrowski, również po raz pierwszy startujący w zawodach. Z kolei Maria Klamrowska zdobyła srebrny medal w kumite indywidualnym, również srebro w kumite zdobyła Zuzanna Sołecka. Apolonia Bednorz zdobyła brązowy medal w kumite, natomiast Zofia Kapała brąz w fantomie dziewcząt. Również brąz, ale w fantomie chłopców, zdobył Jakub Tomaszewski.
Złote medale w kumite zdobyli: Wojciech Grzegorski, Zofia Kowalewska, Patrycja Nowak, Oliwia Pikulik, Dawid Pszeniczka i Adam Walczewski. Dwa srebrne medale w fantomie oraz torze przeszkód zdobyła Antonina Odalanowska, również srebro, ale w konkurencji kumite, wywalczyła Matylda Wróblewska. Brązowe medale w kumite zdobyli: Aleksander Kalisz, Wiktoria Nowicka oraz Sebastian Walczewski.
Mikasa na czwartym
Jedenastoosobowa ekipa ze średzkiej Mikasy zdobyła w Legnicy 11 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. W konkurencji drużynowej kata złoty medal zdobyła ekipa chłopców 10–13 lat w składzie: Jędrzej Sowa, Denis Kisielewski i Aleksander Rydlewski. Druga drużyna (Martyna Hamrol, Aliona Mazur i Vanessa Węcławiak) w konkurencji kata dziewcząt 14–17 lat wywalczyła srebro. Aleksander Rydlewski i Denis Kisielewski spotkali się też w półfinale kata żaków. Złoto zdobył Aleksander, a Denis brąz. Srebrny medal w kata orlików w dobrym stylu wywalczył Wojciech Grochowski. W licznej kategorii dziewcząt do lat 12, trenujących zaledwie od września 2021, świetnie zaprezentowały się siostry Kornelia i Amelia Deska, które po przejściu „jak burza” przez kolejne walki, doszły do siostrzanego finału. Rezultat: 2:1 dla Amelii. Z kolei finał klubowy, pomiędzy koleżankami z Mikasy, rozegrał się w konkurencji kata juniorek młodszych. Ostatecznie złoty medal wywalczyła Aliona Mazur, a srebrny Martyna Hamrol. Złoto w kata juniorek wywalczyła też Vanessa Węcławiak, a wśród juniorów – Dariusz Leśniewski.