To był wyjątkowy, chwilami szalony, sezon dla zawodniczek Moskawy. Zespół prowadzony przez trenera Ryszarda Cudaka tworzyły zawodniczki z dwóch klubów - UKS Moskawa Środa i UKS Victoria Plewiska. W rozgrywkach U13 dziewczyny grały w barwach średzkiego klubu. Świetna forma w fazie grupowej i awanse do kolejnych rund były historycznym wydarzeniem dla klubu, dziewczyn i trenera. Ważnym dla Środy wydarzeniem był ćwierćfinałowy turniej rozgrywany w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3, który moskawianki wygrały. Awans do ścisłego finału, zdaniem działaczy i trenera, wówczas już był możliwy, bo dziewczyny pokazały, że ciężko pracowały i stać je na rywalizację z najlepszymi w Polsce. Zarząd klubu podliczył, że w pierwszej fazie rozgrywek wzięło udział ponad 70 klubów z całej Polski. Moskawa rozegrała ponad 30 spotkań, nim stanęła na podium. Zdecydowaną większość z nich wygrała. To był na pewno trudny i męczący sezon, ale zakończył się wielkim sukcesem.
Finałowe mecze młodzieżowych mistrzostw Polski rozgrywane były w Ostrowii Mazowieckiej. W meczu otwarcia moskawianki pokonały znane sobie dobrze koleżanki z MKS MOS Konin News 66:34. Najlepszą zawodniczką meczu została Gabi Stefanowicz. W kolejnym meczu Moskawie przyszło się zmierzyć z faworytkami rozgrywek, czyli drużyną Ślęży Wrocław. Przez pierwsze trzy kwarty Moskawa była bliska zwycięstwa. Dziewczyny grały ambitnie, walczyły o każda piłkę. W ostatniej jednak wrocławianki narzuciły swoje tempo gry, odrobiły straty i mecz wygrały różnicą 4 punktów (52:56). W trzecim spotkaniu z porażką znów musiała pogodzić się drużyna Katarzynki Energa Toruń. Moskawa wygrała 62:52 i awansowała do strefy medalowej mistrzostw Polski U13. To już był ogromny wyczyn, ale dziewczyny miały ochotę na więcej.
By jednak walczyć o medal, musiały najpierw zwycięsko wyjść z wielopolskich derbów – ich rywalem była bowiem dobrze znana drużyna MUKS Poznań. Moskawa wygrała, ale po wyjątkowo emocjonującym widowisku. Po czterech kwartach było 47:47. O awansie decydowała więc dogrywka, która zakończyła się wynikiem 59:50 dla Moskawy. To był mistrzowski mecz w wykonaniu Gabi Stefanowicz. Fantastycznie dysponowana kapitan zespołu zdobyła 40 punktów.
W niedzielnym finale Moskawa znów spotkała się z Akademią Ślęży Wrocław. Choć dziewczyny walczyły dzielnie, to rozpędzona ekipa z Wrocławia nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa. Finałowe spotkanie zakończyło się wynikiem 65:45. NVP drużyny została Jessika Klimek.
W pierwszej piątce całego turnieju były dwie reprezentantki Moskawy – Gabrysia Stefanowicz i Paulina Kempińska.
Wicemistrzynie Polski U13K zagrały w składzie: Gabriela Stefanowicz, Monika Stefanowicz, Maria Kędzierska, Paulina Kempińska, Natasza Stańko, Magdalena Grzelak, Amelia Czerwińska, Zuzanna Popielas, Aleksandra Jurdzińska, Anastazja Klimek, Jessika Klimek, Katarzyna Olejniczak i Milena Nowak.