Wojciech Onsorge został zawodnikiem rezerw Lecha Poznań. Po udanym przejściu testów medycznych 26-letni stoper związał się z Kolejorzem półtorarocznym kontraktem. W minionej rundzie środkowy obrońca był piłkarzem Polonii. W jej trakcie rozegrał piętnaście meczów, w których zdobył jedną bramkę. W przeszłości W. Onsorge zebrał niemałe doświadczenie na szczeblu centralnym w ekipach Warty Poznań, której jest wychowankiem oraz Elany Toruń. W tym pierwszym klubie rywalizował na zapleczu ekstraklasy w sezonach 2012/13 oraz 2018/19, a łącznie na krajowym poziomie uzbierał ponad 70 gier.
Jak informuje Lech Poznań, oprócz dobrej postawy w defensywie Onsorge może dać rezerwom niebiesko-białym także sporo w ofensywie. W ubiegłych dwóch sezonach strzelił w drugiej lidze sześć goli.
Przez niemal całą swoją karierę 26-latek związany był z zespołami z Wielkopolski. Urodził się w Poznaniu, więc dla niego transfer do Kolejorza oznacza powrót w rodzinne strony. Po udanym transferze W. Onsorge dziękował prezesowi Rafałowi Ratajczakowi, trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu i całemu zespołowi Polonii za wspólne pół roku. Teraz były polonista czekać będzie na Polonię w II lidze. O ile oczywiście rezerwy Lecha wcześniej nie powrócą do III ligi...
krzem