Średzianin Adam Bartkowski od kilku lat trenuje crossFit, już wkrótce weźmie udział w zawodach LOGinLAB w Krotoszynie, gdzie będzie rywalizował z atletami z całego świata
- Studia nakłoniły mnie do tego, aby crossfit trenować bardziej na poważnie. Poszedłem bardziej w stronę trenerską i zostałem certyfikowanym trenerem crossfitu i trenerem przygotowania fizycznego. W międzyczasie pojawiały się zawody i długie przygotowania do nich – mówi Adam Bartkowski.
Aktualnie średzianin, wraz ze swoim partnerem treningowym, przygotowuje się do kolejnych zawodów. Odbędą się one w dniach 13-14 sierpnia w Krotoszynie pod nazwą LOGinLAB. Co ciekawe, osoby jadące na zawody nie wiedzą do końca, z jakimi konkurencjami się spotkają i jak będą pomieszane. Wiadomo, że w ich skład wchodzą zazwyczaj elementy związane m.in. z bieganiem, pływaniem, wiosłowaniem, dwubojem olimpijskim czy gimnastyką sportową. Treningi przed zawodami w Krotoszynie trwają od wielu tygodni. Jak przyznaje Adam Bartkowski, teraz właśnie są te dni, kiedy trzeba poświęcić więcej czasu na treningi i zwiększanie ich intensywności.
- Na 1,5 miesiąca przed zawodami trzeba wdrożyć nawet dwie sesje treningowe dziennie, a trenuję przez pięć dni w ciągu tygodnia. Jeden trening to chociażby sesja ciężarowa, inna to sesja siłowo-wytrzymałościowa. Sporo jest pracy na basenie, bo pływanie też wchodzi w skład zawodów – dodaje średzianin.
KK