W zawodach brało udział 115 zawodników z 24 klubów z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na międzywojewódzkich mistrzostwach, ULKS Tęcza Środa Wielkopolska reprezentowało pięciu najlepiej przygotowanych młodzików pod wodzą trenerów Krzysztofa Kaźmierowskiego i Krzysztofa Krotofila oraz opiekuna Bartosza Tomaszewskiego.
Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł najstarszy (2008 r.) i najcięższy (kategoria wagowa 75 kg) Alan Tomaszewski, który wywalczył złoty medal. Alan w drodze do finału pokonał przez przewagę techniczną rywali z klubów UKS ZST Lubsko i KS Sobieski Poznań, by w finale również zwyciężyć przez przewagę techniczną z zawodnikiem z klubu ZKS Granica Gdańsk. Warto dodać, że dla Alana Tomaszewskiego, trenującego zapasy od dwóch lat, było to pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju zapaśniczym. Wcześniej zdobywał brązowe medale m.in. mistrzostw Polski młodzików (Włodawa, grudzień 2021) i mistrzostw Polski szkół podstawowych (Stargard, wrzesień 2022).
Rewelacyjnie spisał się też debiutujący na zawodach tej rangi - Ferdynand Knioch, który w kategorii 62 kg wywalczył brązowy medal. Ferdynand w pierwszej rundzie pokonał przez przewagę techniczną rywala z klubu ZKS Miastko. W drugiej walce przegrał na punkty z doświadczonym i starszym o rok zawodnikiem z klubu sportowego ZKS Koszalin i pozostała mu tylko szansa wywalczenia brązowego medalu. Ale żeby tą szansę wykorzystać musiał przejść zwycięsko przez trzy rundy. I tak też się stało. W kolejnej rundzie Ferdynand Knioch miał wolny los, premiujący go do kolejnej rundy. Tam zmierzył się z rywalem z klubu sportowego KS Sobieski Poznań, wygrywając z nim pewnie przez przewagę techniczną. W kolejnej walce, już o brązowy medal nie pozostawił żadnych złudzeń zawodnikowi z klubu MLKS Agros Żary kładąc go na łopatki już w pierwszej rundzie, czym przypieczętował swój największy sukces w karierze.
Całkiem dobrze spisali się nasi zawodnicy, którzy walczyli w najliczniej obsadzonej kategorii 57 kg, bo liczącej 18 zawodników. Aleksander Sołtysiak po dwóch wygranych z rywalami z klubów sportowych GKS Cartusia Kartuzy i ZKS Miastko oraz dwóch porażkach z zawodnikami z klubów ZKS Granica Gdańsk i KS Sobieski Poznań zajął ostatecznie 8. miejsce. Natomiast Adam Rolirad po dwóch wygranych z rywalami GKS Cartusia Kartuzy i Sporty Walki Gorzów Wielkopolski oraz dwóch porażkach z zawodnikami z klubów ZKS Granica Gdańsk i UKS Jedynka Kostrzyn zajął 10. miejsce w końcowej klasyfikacji. Start w tych zawodach nie wyszedł naszemu najmłodszemu (2010 r.) i najlżejszemu (41 kg) absolutnemu debiutantowi w zapasach w stylu klasycznym Jakubowi Triebsowi. Jakub, mimo że dzielnie i ambitnie walczył, musiał uznać wyższość dwóch rywali z klubów sportowych GKS Cartusia Kartuzy i ZKS Granica Gdańsk i zajął ostatecznie 12. miejsce.
Trzeba nadmienić, że dla zawodników Tęcza Środa był to już 23. wyjazd na zawody zapaśnicze w tym roku (wcześniej m.in. do Suwałk, Kraśnika czy Raciborza), w tym 10 punktowany w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży utworzonego i prowadzonego przez Zespół Metodyczny Instytutu Sportu Młodzieżowego w Warszawie dla dyscyplin olimpijskich.
Zarząd klubu Tęcza dziękuje gminie Środa oraz partnerom i darczyńcom: firmie KNIOCH, Sugar Tatoo Studio Tatuażu, Starostwu Powiatowemu w Środzie i Ministerstwu Sportu i Turystyki.