Decyzją zarządu sekcji piłki nożnej Polonii, zwolniony został trener Krzysztof Kapuściński. Do końca rundy jesiennej sezonu 2021/22 zespół Polonii poprowadzi zespół: Paweł Juszczyk wraz z Marcinem Duchałą i profesorem Marcinem Andrzejewskim
Po trzecim bezbramkowym remisie z rzędu Polonia zakończyła współpracę z trenerem Krzysztofem Kapuścińskim. K. Kapuściński prowadził zespół Polonii Środa od 1 lipca 2018 roku dwukrotnie zdobywając z nim Wielkopolski Puchar Polski, a także awansując do 1/16 Pucharu Polski. Najwyższą lokatę w lidze za trenera Kapuścińskiego poloniści osiągnęli w sezonie 2020/21 kończąc rozgrywki na trzecim miejscu. Obecnie Polonia zajmuje dopiero 8. miejsce w tabeli. W 16 kolejkach tego sezonu średzki zespół wygrał tylko sześć spotkań, pięć zremisował i aż pięć przegrał.
Do końca rundy jesiennej Polonii została jeszcze jedna kolejka (na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin), a do tego awansem jeszcze przed przerwą zimową zostanie rozegrana jedna kolejka rundy wiosennej (u siebie rewanż z Błękitnymi Stargard).
Jak informuje Polonia, już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko pierwszego trenera trzecioligowego zespołu seniorów średzkiego klubu.
krzem