Od 2009 roku Urzędem Skarbowym w Środzie kierowały osoby, które nie były mieszkańcami powiatu średzkiego. Ostatnim naczelnikiem ze Środy był Dariusz Krupecki, który po tym jak w lipcu 2009 roku zakończył pracę w Środzie, awansował do Poznania. 

 

Romana Behnke jest rodowitą średzianką. W Środzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące, a potem studiowała cybernetykę i informatykę na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Komputeryzacja w urzędach dopiero wówczas raczkowała, ale akurat w 1990 roku, kiedy przyszła naczelnik kończyła studia, Urząd Skarbowy w Środzie szukał osoby z doświadczeniem informatycznym. Świeżo upieczona absolwentka Akademii Ekonomicznej zgłosiła się i została zatrudniona przez naczelnika Antoniego Wojciechowskiego na stanowisku administratora systemów komputerowych. 

Okazało się jednak, że było to stanowisko przyszłości, bo w 1990 roku w Urzędzie Skarbowym w Środzie nie było jeszcze ani jednego komputera. Dlatego Romana Behnke otrzymała na początku zadanie, aby spojrzeć na urząd z perspektywy sieci informatycznej. Szkoliła się, zdobywała wiedzę. Trafiła też do Referatu Podatku Dochodowego. 

Po 6 latach, w 1996 roku, została kierownikiem Referatu Podatków Pośrednich, który zajmował się m.in. podatkiem VAT i akcyzą. - VAT to mój absolutny konik - mówi nowa szefowa Urzędu Skarbowego w Środzie. 

 

1 marca 2010 roku dostała zastępcą naczelnika Urzędu Skarbowego w Środzie. Była nim do 14 marca 2024 roku. Od 15 marca jest naczelnikiem średzkiej skarbówki, w której pracują 44 osoby. 

Prywatnie Romana Behnke jest żoną i matką czworga dzieci. Jej pasją pozazawodową są wszelkie formy aktywności fizycznej, bieganie, taniec i wiele innych. Bardzo lubi teatr, książki, wędrówki i planowanie podróży, które zawsze dochodzą do skutku. 

 

(kóz