Twórczość, rozwój, relacje, warsztaty – to hasło tegorocznej edycji Współdzielni – miejsca relaksu w parku Łazienki. Współdzielnia – Miejsce spotkań – ruszy w tym roku w sobotę 20 lipca, a potrwa do 11 sierpnia. Strefa otwarta będzie więc nieco krócej niż w latach ubiegłych, ale za to wypełniona będzie koncertami, różnego rodzaju warsztatami i spotkaniami. Po pierwszym weekendzie, kiedy strefa będzie otwarta w sobotę i niedzielę, kolejne współdzielniane weekendy będą zaczynały się już w czwartki. W sumie odbędzie się aż 60 wydarzeń, w tym 10 różnego rodzaju spotkań, 15 warsztatów, 4 wydarzenia rozrywkowe, 5 razy wyświetlony zostanie film podczas kina plenerowego, odbędzie się 7 koncertów, 3 wydarzenia sportowe oraz 14 animacji dla dzieci. 

 

Organizatorzy stawiają w tym roku głównie na twórczość, rozwój, relacje i warsztaty, dzięki czemu Współdzielnia po raz kolejny stanie się miejscem spotkań, gdzie integracja i rozwój nabierają nowego znaczenia. Uczestników z pewnością czekają kreatywne warsztaty, ciekawe spotkania z inspirującymi ludźmi, strefa chilloutu z dobrą muzyką i przestrzeń do realizacji ciekawych pomysłów.

 

Przypomnijmy, że inicjatywa nowej strefy wypoczynku w Środzie zrodziła się w roku 2021, a pierwsza edycja odbyła się w sierpniowe weekendy tegoż roku. Jak od początku podkreślali organizatorzy, Współdzielnia to projekt grupy średzian – lokalsów, którzy tworzą miejsce spotkań dla innych lokalsów.

 

Jeszcze do ubiegłego tygodnia w miejscu Współdzielni stał tylko biały zamknięty kontener. Wszystko zmieniło się w sobotę, kiedy na miejscu zjawiła się spora ekipa organizatorów i wolontariuszy. Ekipa rozpoczęła „rozkładanie” Współdzielni, łącznie z charakterystycznym namiotem sferycznym, w którym mieścić się będzie jak zwykle kawiarenka ze smakowitą kawą i słodkimi pysznościami. Strefa zaczęła żyć.

 

Oficjalne otwarcie Współdzielni nastąpi w sobotę 20 lipca. Wydarzeniem otwarcia będzie wieczorny koncert Dawida Tyszkowskiego. Tuż przed koncertem nastąpi wręczenie nagrody społecznika miasta Środa Wlkp. W sobotę odbędą się też pierwsze animacje dla dzieci. W niedzielę natomiast zorganizowane zostanie „przedpołudnie ze średzkim schroniskiem”, po południu zaś odbędą się rozmowy o zdrowym odżywianiu oraz gustownym ubieraniu (czyli spotkanie ze stylistką). Zbigniew Król, redaktor naczelny Gazety Średzkiej, wróci zaś do swojego cyklu „Zróbmy sobie miasto”. Będzie też okazja do potańczenia salsy, a dzieci jak zwykle będą się świetnie bawić podczas animacji.

 

Warto więc zarezerwować sobie na Współdzielnię wakacyjne weekendy począwszy od 20 lipca. Spotkajmy się!

 

H. Sowa