Przypomnijmy, że z inicjatywą zawieszenia mandali na starówce wyszła kilkanaście dni temu na Facebooku średzianka Viola Golba. - Tak naprawdę na początku mój post był tylko ciekawostką. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam, kiedy średzianie ożywili się w dyskusji. Mieszkańcy chcą tworzyć piękną, miejską przestrzeń i to jest świetna sprawa. Cieszę się, że akcją zainteresowało się tak wiele ludzi. Każdy zaczął oferować pomoc i wsparcie – mówiła nam przed dwoma tygodniami Viola Golba.
Mandale to okrągłe dekoracje, które mogą zdobić różne przestrzenie. Są wykonywane ręcznie przy wykorzystaniu wełny. Za sprawą Violi Golby na Facebooku powstała grupa pn. "Średzka instalacja szydełkowa", gdzie trwają ustalenia związane z powstaniem dekoracji. Wielu twórców chwali się swoimi ozdobami, które są naprawdę imponujące. Docelowo mandale mają pojawić się na jednej z ulic na starówce. Decyzja w tej sprawie nie zapadła, ale na pewno będzie wymagała konsultacji prawnych, związanych m.in. z własnością budynków, na których mają być przymocowane.
Wełnę oraz obręcze potrzebne do tworzenia mandali można dostarczać m.in. do redakcji "Gazety Średzkiej". Specjalne stoisko na ten cel będzie również dostępne w najbliższą niedzielę na średzkim targowisku podczas targu rękodzielniczego, który został zaplanowany w godz. 10:00 - 15:00.
KK