W ostatnim czasie wykonano zabudowy płytami kartonowo-gipsowymi kominów, kanałów wentylacyjnych, instalacji elektrycznej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na pierwszym piętrze na ściany pokoi, korytarzy i biblioteki nałożono gładź gipsową oraz przygotowano powierzchnie do malowania. W łazienkach na pierwszym piętrze wykonano zabudowy geberitów i pionów instalacyjnych, nałożono warstwę izolacji wilgotnościowej pod natryskami oraz rozpoczęto kładzenie płytek na ścianach.

Z kolei na wirydarzach wykonano opaski z kostki granitowej przy ścianach budynku oraz utwardzenie wewnątrz wirydarzy - na zdjęciu. Jeden z nich, z utwardzeniem na środku wirydarza, będzie przeznaczony dla gości domu rekolekcyjnego. Przed ścianą z okrągłym oknem (rozetą) zakonnicy planują postawić figurkę Matki Bożej, a teren nieutwardzony obsadzić kwiatami i zielenią. 

Jak z radością informują karmelici bosi ze Zwoli prace intensywnie posuwają się do przodu, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie materialne. Dlatego zakonnicy z okolic Zaniemyśla dziękują, że mogą liczyć na modlitwę i materialne wsparcie. Jest ono niezbędne dla dokończenia tego dużego etapu budowy. Karmelici bosi zapewniają o nieustannej modlitwie i wdzięczności. 

krzem

Fot. Karmelici Bosi Zwola