KOMUNIKAT ŚREDZKIEJ POLICJI

 

W najbliższą środę 20 marca br. na terenie województwa wielkopolskiego zapowiadany jest protest rolników. Będą utrudnienia w ruchu drogowym m.in. na terenie powiatu średzkiego.
W związku z zapowiedzianym protestem rolników uprzejmie informujemy, że w środę  20 marca br. wystąpią utrudnienia w ruchu w powiecie średzkim. Zostanie zablokowany całkowicie ruch pieszy oraz kołowy na moście w Nowym Mieście nad Wartą, droga będzie całkowicie nieprzejezdna w godzinach 05.30-18.30. Zapowiedziano, żę od godz. 15:00 do 16:00 przejazd przez most ma zostać odblokowany.

 

Policja wyznaczyła objazdy na czas protestu:

 

Jadąc od strony Poznania w kierunku miejscowości Jarocin - objazd dla samochodów osobowych został wyznaczony w miejscowości Środa Wlkp. ul. Niedziałkowskiego, skrzyżowanie drogi krajowej nr 11 z drogą wojewódzka numer 432. Pojazdy będą kierowane do miejscowości Śrem przez miejscowść Zaniemyśl. Natomiast samochody ciężarowe będą kierowane do miejscowości Miąskowo, następnie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą krajową nr 15 będą kierowane kolejno do miejscowości Miłosław -> Września -> Słupca -> Konin. Pojazdy jadące od strony Jarocina w kierunku Poznania - w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą samochody będą kierowane na drogę powiatową do miejscowości Komorze, a następnie na drogę wojewódzką numer 436 do miejscowości Śrem.


Uwaga! W miejscowości Śrem należy pytać policjantów pełniących służbę na drodze o dalsze wyznaczone objazdy.

 

W powiecie średzkim mundurowi będą ręcznie kierować ruchem w czterech miejscach na drodze krajowej nr 11:

 

  • W miejscowości Środa Wlkp.ul. Niedziałkowskiego - skrzyżowanie DK11 z W432
  • W miejscowości Miąskowo - skrzyżowanie DK 11 z DK 15
  • W miejscowości Krzykosy - skrzyżowanie DK 11 -  skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na DK 11 z drogami powiatowymi.
  • W miejscowośći Nowe Miasto nad Wartą - skrzyżowanie z nową sygnalizacją świetlną na DK 11.


W przypadku dodatkowych utrudnień bądź wprowadzenia nowych rowiazań mających na celu udrożnienie ruchu kołowego, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie komendy. Drodzy kierowcy apelujemy o dostosowywanie się do wydawanych poleceń przez funkcjonariuszy policji oraz o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Załączona do tekstu mapa przedstawia: na czarno zaznaczono miejsce zgromadzenia, na niebiesko wyzaczono miejsca ręcznego kierowania ruchem, na czerwono trasy objazdów.

 

(r)