Skrzyżowanie trasy DK 11 z ulicą Kórnicką to najważniejszy wjazd i wyjazd dla mieszkańców Środy, którzy jadą w kierunku Poznania bądź z niego wracają. Wyjazd byłby stosunkowo łatwy, gdyby nie coraz więcej samochodów, które skręcają na krajową "jedenastkę" w lewo. Szczególnie, jeśli są to duże ciężarówki. A tych jest w tym miejscu coraz więcej.

Dlatego już od jakiegoś czasu powiat średzki starał się o uzyskanie zgody Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na rozbudowę skrzyżowania o dodatkowy pas. Starania te przyniosły pozytywny skutek, ale powiat musiał jeszcze uzyskać dofinansowanie na ten cel. I tak się stało. Powiat w poprzedniej kadencji uzyskał średzki z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. 

Ulica Kórnicka na samym końcu przy trasie katowickiej będzie miała dwa dłuższe pasy. Jeden dla skręcających w lewo, drugi dla skręcających w prawo. Ten pierwszy ma być na tyle długi, że zmieści się na nim kilka ciężarówek. Dla kierowców wyjeżdżających w stronę Poznania będzie to znacznym ułatwieniem, bo ruch będzie mógł przebiegać płynnie. Niestety, ruch w lewą stronę ciągle będzie bardzo utrudniony. 

Modernizacja skrzyżowania będzie na pewno wiązać się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Czasowo ruch może być nawet zamykany. Szczegóły poznamy wkrótce.

 

(kóz)