Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła najmłodsza z grona Zuzanna Cierpiszewska w chodzie sportowym na 2000 m U14. Przez większość dystansu utrzymywała się w prowadzącej grupce. Jednak na ostatnim okrążeniu nie dała szans swoim rywalkom i zakończyła swoje zmagania na pierwszym miejscu. Jej wynik to 11:16.28 min.

 

Następna była Olga Pruchniewicz w biegu na 1000 m przez przeszkody U16. Bieg przeprowadziła w taktyczny sposób. Rozpoczęła bieg w grupce prowadzącej, a na ostatnich metrach wykazała się nieziemskim finiszem. Wyprzedziła swoje rywalki, zajmując najwyższą lokatę. Jej wynik to 3:18.02 min.

 

Patryk Rauhut w biegu na 300 m przez płotki U16 od samego początku do samego końca pociągnął bieg na pierwszy miejscu. Jego wynik oscylował blisko życiówki 38.68 s. Warto wspomnieć, że nasz wspaniały płotkarz jest krajowym liderem w kategorii U16. 

 

Ostatni do rywalizacji przystąpił Patryk Filipiak w skoku wzwyż U16. Niewiele zabrakło do trzeciego miejsca. O medalowej pozycji zadecydowały strącenia, gdyż nasz skoczek miał taki sam rezultat jak brązowy medalista. Pomimo pechowego czwartego miejsca zawody Patryk może uznać za udane, ponieważ wynik, który uzyskał był bliski życiówki - 1.75 m i dodatkowo jest on młodszym rocznikiem w swojej kategorii.

 

(r)