Zawody rozgrywano w formule 6 rund, tempem 15 minut + 15 sekund za każde posunięcie. Turniej zgromadził 28 uczestników, a poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie. Dla średzkiego Hetmana zawody okazały się niezwykle udane. Jadwiga Gawlak, Aleksander Błaszyk, Stanisław Krzykowski oraz Antoni Markowicz zdobyli V kategorię szachową. 

 

Ponadto przyznano dwie nagrody specjalne: Jadwiga Gawlak otrzymała wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika turnieju, Aleksander Błaszyk został uhonorowany jako najlepszy zawodnik ze Środy. 

 

Organizatorem i jednocześnie sędzią turnieju była Alicja Pawlicka, która zadbała o sprawny przebieg zawodów i sportową atmosferę. Hetmana reprezentowali: Piotr Dobroszczyk, Wiktor Dobroszczyk, Józef Gawlak, Anna Gawlak, Jadwiga Gawlak, Aleksander Błaszyk, Stanisław Krzykowski oraz Antoni Markowicz. 

 

(k)