Na kolejny festyn z Kucem Hermanem zaprosił całe rodziny Folwark Konny w Hermanowie. W niedzielne popołudnie folwark opanowali wojowie średniowieczni.
Przed bardzo liczną publicznością zaprezentowała się Grupa Rycerska Jacentego Ordowskiego, która pokazała dawne tańce, walki z użyciem broni średniowiecznej oraz zwyczaje rycerskie. Nie obyło się oczywiście bez turniejów rycerskich i konkursów sprawności wojów. Długi i bardzo bogaty program poprowadził sam woj Jacenty, który zaprosił całe rodziny do wspólnej zabawy. Była więc nauka dawnych tańców oraz igrce średniowieczne, czyli zabawy „dla dziatwy i dorosłych”. Publiczność mogła też wziąć udział w ćwiczeniach piechotnych na czas wojny.
Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej kuszniczy, podczas którego każdy chętny mógł postrzelać ze średniowiecznej kuszy. Osoby o zdolnościach artystycznych mogły zaś spróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny. Trzeba było wykazać się przy tym nie lada umiejętnościami, bowiem koło garncarskie trzeba było samemu wprawić w ruch.
Oprócz zmagań z rycerzami można było rozkoszować się przejażdżkami bryczką po okolicy, a dzieci świetnie bawiły się, skacząc na dmuchanym zamku czy wielkiej trampolinie.
Następna impreza plenerowa w Hermanowie odbędzie się w sierpniu. Wtedy Herman zaprasza na imprezy sportowe ­ zawody jeździeckie i rowerowe.