Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” Pięczkowo, które działa od 8 lat w Pięczkowie zorganizowało po raz ósmy Zapalenie Choinki. Jest to ich flagowa impreza dla mieszkańców, od której zaczęło swoją działalność społeczną. 
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15:30, występami przedszkolaków i Mai Szymandery ze szkoły z Pięczkowa. Wystąpił zespół Małych Tośtoków oraz zespół folklorystyczny Tośtoki. Na scenie po raz pierwszy stanęła również grupa wokalna „Gama” z Krzykos oraz Ewelina Kosmecka. Dzieci oczywiście odwiedził Mikołaj, który tradycyjnie przywiózł dla nich słodki upominek. Zwyczajem jest także, że Mikołaj tańczy razem z dziećmi, czego i w tym roku nie zabrakło. 
Mikołaj odliczajac od ośmiu razem z dziećmi zapalił światełka na choince a zwieńczeniem tej części dnia był pokaz petard. Gminny Ośrodek Kultury z Krzykos zapewnił zaplecze nagłośnieniowe i oświetleniowe. 
Całemu wydarzeniu towarzyszył szczytny cel. Dlatego tego dnia odbył się również koncert charytatywny Felicjana Andrzejczaka i zespołu, który przyciągnął tłumy. Były zbierane środki dla Antosia Zbierskiego i Wojtusia Bogaczyńskiego, chłopców, którzy walczą z nowotworami. W sumie udało się zebrać 11.556,30 zł. 
Szkoła w Pięczkowie przygotowała stoiska z kiermaszem ciast i rękodziełem, było też stoisko z grillowaną kiełbaską i bigosem. A cały dochód przeznaczony został na leczenie chłopców.
W szkole w Pięczkowie działa od tego roku szkolny klub wolontariusza „Pozytywni” i młodzież również zbierała środki. Tego dnia można było nabyć płyty Felicjana Andrzejczaka i uzyskać autograf, a cały dochód również zasilił zbiórkę.
Koncert gwiazdy wieczory był poprzedzony suportem zespołu K&Gentlemen. To grupa, która działa od prawie dwóch lat i zachwyca muzyką.
Tego wieczoru nie zabrakło wielkich przebojów jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Noc komety” czy „Czas ołowiu”. Podczas koncertu artysta również promował singiel „Impregnowany ślad”, zapowiadający płytę, która pojawi się wiosną przyszłego roku. W tym roku przebój „Jolka” świętuje swoje 40 urodziny. Z tej okazji na Felicjana i jego zespół czekał w garderobie prezent, tort ufundowany i wykonany przez firmę Wypieki Gosi z Pięczkowa. 
Felicjan Andrzejczak urodził się w Pięczkowie i to był jego wielki powrót do korzeni.
Nagłośnienie, oświetlenie i scenę dla Felicjana Andrzejczaka zapewniła lokalna firma Mateusza Pisarczyka. Całe wydarzenie utrwaliła na zdjęciach Weronika Baranowska Fotografia, a film został nakręcony przez Lily Eye.
Stowarzyszenie bardzo dziękuje wszystkim sponsorom: PPUH Pineccy, Progres CNC SC, Sklejka Orzechowo SA, Stolarstwo Matuszak z Krzykos, Kas-Bud Materiały Budowlane Środa Wlkp., Piekarnia Mar-Piek, Next CNC, Sklep Weterynaryjny.pl, Diesel Serwis Maciej Kosmecki z Pięczkowa.
Największe podziękowania należą się jednak Marcinowi Łachowi i całemu Stowarzyszeniu "Nowa Inicjatywa". Przede wszystkim za szalony pomysł koncertu Felicjana Andrzejczaka i umiejętność jego realizacji. 
(k)