ZANIEMYŚL. Powiat poznański prowadzi prace przy remoncie i przebudowie drogi z Biernatek do granicy gminy Zaniemyśl. Prace kosztować będą nieco ponad 2 mln zł
Droga powiatowa z Zaniemyśla do Kórnika ma nową nawierzchnię na terenie gminy Zaniemyśl do granicy gminy za Jeziorami Małymi. Później jednak aż do Biernatek stan nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia. 
Powiat poznański zdecydował się wyremontować ten odcinek o długości prawie 2,9 km od Biernatek do granicy powiatów. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu wybrał wykonawcę. Prace wykonuje firma Colas Polska, a kosztować będą 2.008.644,46 zł. Prace już trwają, ale od wczoraj niezbędne było zamknięcie drogi. 
W ubiegłym tygodniu wykonawca rozpoczął frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni. Na czas prowadzenia prac ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Od środy droga została zamknięta, a wykonawca rozpoczął układanie nowych warstw z masy bitumicznej. Ten etap potrwa maksymalnie dwa tygodnie - w zależności jednak od warunków atmosferycznych. 
W związku z tym zmieniona zostanie trasa autobusu 561. Od środy autobusy kursować będą objazdem przez Jeziory Wielkie, Błażejewko, Błażejewo i Bnin. Taki sam objazd dotyczy również wszystkich innych pojazdów, które z Zaniemyśla do Kórnika muszą dojechać przez Błażejewko. 
krzem