Ubiegłoroczne osiągnięcia podsumowano w piątkowy wieczór podczas Wielkopolskiej Gali Żeglarstwa. W jej trakcie, w auli w Collegium Da Vinci w Poznaniu, wręczone zostały nagrody w różnych klasach sportowych i turystycznych w Żeglarskim Pucharze Miasta Poznania, a także nagrody Złota Omega i honorowe odznaczenia.

W podsumowaniu Pucharu Miasta Poznania w klasie Europa w kategorii Open drugie miejsce zajął Jacek Woźny, a tuż za nim na najniższym stopniu stanął Adam Langner. Piąty był Jan Pachla, 10. Bartosz Leżała, który w kategorii U18 chłopców zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji końcowej 19. był Wiktor Grajek, 28. Aleks Siwiec (8 w MU18). Jedyna reprezentantka Środy, europejka z Akademii Żeglarstwa Julia Rawecka zajęła 32. miejsce. Na wynik końcowy wpływ miały punkty zdobyte w trzech regatach. Najmłodsi startowali w jednym z turniejów liczonych do rankingu.

Wśród optymiściarzy żeglarze ze Środy sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach: 52. był Stanisław Wojciński z AŻ Środa, 54. Paulina Sokołowska z UKŻ Środa. 68. Mikołaj Rawecki z AŻ, 78. Hanna Proksa z AŻ, 89. Stanisław Urbańczyk z UKŻ Środa, 92. Lena Woźniak z UKŻ Środa, 100. Maria Wojcińska z AŻ, 101. Jakub Sokołowski z UKŻ Środa (8. w OPP M U10), 104. Szymon Szydłowski z AŻ.

W klasyfikacji klubowej UKŻ Środa zajął 6. miejsce, a 8. była Akademia Żeglarstwa w Środzie.