Przed tygodniem w szkole gościła Natalia Tomczyk, czyli druga wicemiss Polonia 2010 i pierwsza wicemiss World Poland 2015, która spotkała się z klasami wizażu.
Nie zabrakło samorządowców - klasa 2Td spotkała się z burmistrzem Piotrem Mielochem, a klasa 1Tf - ze starostą Ernestem Iwańczukiem. W CKZiU gościli też dziennikarze. Uczniowie klas 1la oraz 2tb wzięli udział w spotkaniu z Jarosławem Krzeminskim z „Gazety Średzkiej”, a klasy 4Tb, 4Td oraz 2Tb miały okazję posłuchać Rafała Regulskiego z Radia Poznań.
Uczennice z klasy 2Td spotkały się z przedstawicielkami Towarzystwa Średzkich Amazonek, a tematem spotkania była profilaktyka raka piersi i samobadanie. O profilaktyce antynikotynowej z młodzieżą klas 4LOP i 4TGHE grupy gastronomicznej rozmawiała Anna Mendyka ze średzkiego sanepidu. 
W ramach Tygodnia Kultury, w „Hipolicie” miał miejsce dzień z kulturą i językiem ukraińskim oraz rosyjskim. Odbył się też konkurs gastronomiczny pod hasłem "Potrawy na świąteczny stół". W kulinarnych zmaganiach wzięli udział gastronomicy z klas: 1Tf, 3Td, 4Td i 4TGHE. Przygotowali pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z łososiem, krem borowikowy, rybę po grecku, roladki ze schabu i grzaniec bezalkoholowy. Zwyciężyły tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Fundatorem nagród był Cech Rzemiosł Różnych. 
Odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc chłopców. Najlepszy okazał się Olek Harkuszyn z klasy I Tc przed Michałem Zięty z klasy I TA i Sebastianem Łopatką z klasy IV TEK. Pierwsze miejsce w konkursie 1 z 10 dla logistyków zajął Kacper Lalka, drugie Jan Dolata, a trzecie Marcel Staszak. 
Hanna Sęk ze Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego wygłosiła prelekcję na temat przeszłości Środy. 
W ramach projektu „Kuchnie świata” nauczycielki języków obcych, przy wsparciu uczennic z kl. 2 Td, przygotowały amerykańskie, niemieckie, francuskie i ukraińskie ciasteczka. Gościem specjalnym była Tanja Cieśla-Ilić, z pochodzenia Serbka, która na tę okazję przygotowała tufanhije i pita-burek. 
krzem