Ania, która działa pod nazwą SiXi Art po raz pierwszy przyjechała do Środy w sierpniu ubiegłego roku, wcześniej dopytując na forum Mieszkańców Powiatu Średzkiego o to, co w Środzie można ciekawego zobaczyć. Najważniejszym punktem wycieczki rysowniczki była kolejka wąskotorowa. Po wizycie w Środzie, prawdziwą furorę w internecie zrobiły rysunki Ani, które przedstawiały – bazylikę oraz wieże ciśnień przy ul. Dąbrowskiego i na dworcu kolejowym. Później artystka podjęła współpracę z kolejką wąskotorową, dla której przygotowała pocztówkę na okoliczność Średzkiego Zlotu Parowozów. Po czasie przygotowała również rysunek dla gminy Środa, który stał się punktem przewodnim tegorocznego kalendarza gminnego. Wzbudził on ogromne zainteresowanie mieszkańców i został rozdany niemalże do ostatniej sztuki. 

Już jakiś czas temu burmistrz Piotr Mieloch mówił, że dla promocji gminy współpraca z artystką jest bardzo ważna. Nowoczesne spojrzenie SiXi Art jest rozchwytywane w całym województwie. Rysowniczka współpracuje m.in. z MPK Poznań, Wartą Poznań, Kolejami Wielkopolskimi i Kawiarnią Kociak. 

- Właśnie kilka dni temu skończyłam projekt grafiki dla Koła Naukowego Inżynierów Transportu Publicznego i już niedługo będę mogła zaprezentować efekt końcowy w swoich social mediach. A obecnie jestem w trakcie pracy nad bardzo ciekawym projektem dla kultowej poznańskiej kawiarni Kociak. Poza tym w wolnych chwilach szkicuję różne pojazdy szynowe, a od niedawna jeszcze i autobusy, ponieważ rysowanie maszyn daje mi dużo satysfakcji – mówi „Gazecie Średzkiej” SiXi Art.

W ostatnim czasie Ania przygotowała dla gminy rysunek, który będzie widniał na materiałach promocyjnych Środy. Rysunek przedstawia bazylikę, wieżę ciśnień oraz urząd w otoczeniu zieleni z hasłem: „Lubię Środę nie tylko w środę”. Na grafice znajduje się także przekierowanie do strony internetowej gminy. Całość wygląda niezwykle oryginalnie. Pilotażowo przygotowano pulę kubków, które będą służyły jako ciekawy materiał promocyjny m.in. przy współpracy z miastami partnerskimi.

-  Praca nad grafiką kubka, w sumie jak każda moja praca, zaczęła się od pomysłu. Ale w przypadku kubka pomysł był nieco ograniczony formatem i cieszę się, że w tym niewielkim formacie udało mi się zmieścić od razu kilka znanych każdemu mieszkańcowi Środy obiektów, a mianowicie : bazylikę, budynek Urzędu Miejskiego oraz wieżę ciśnień.  I właśnie w trakcie rysowania wpadł mi do głowy pomysł na hasło: "Lubię Środę nie tylko w środę", które jest nie tylko częścią kompozycji ale też ciekawą grą słów, którą zapewne docenią średzianie – wskazuje SiXi Art.

Ania nie ukrywa swojej ogromnej sympatii do Środy. W czasie spontanicznej, poniedziałkowej wizyty w Urzędzie Miejskim w Środzie przekazała w formie upominku burmistrzowi Piotrowi Mielochowi swoją najnowszą grafikę w dużym formacie. Być może wkrótce zawiśnie w gabinecie burmistrza. W rozmowie z nami Sixi Art mówi, że w Środzie czuje się bardzo dobrze i zawsze wraca tutaj z dużą sympatią. 

- Powiem szczerze, że już od momentu mojego pierwszego przyjazdu do Środy jakoś od razu polubiłam to miasto. I śmiało mogę powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia, i mam nadzieję, że odwzajemniona. Podobają mi się malownicze średzkie krajobrazy, przyjaźni ludzie i spokój, który tu panuje. Dlatego za każdym razem wracam do Środy z dużym sentymentem – mówi artystka. 

KK