SiXi Art wielu średzian zna doskonale. Młoda artystka przyjechała do Środy w sierpniu, aby odwiedzić kolejkę wąskotorową. Na forum mediów społecznościowych ogromne uznanie zyskały jej prace ukazujące także bazylikę, parafię Najświętszego Serca Jezusa oraz wieżę ciśnień. Już wtedy, po jednodniowej wizycie, rozmawialiśmy z utalentowaną rysowniczką, która mówiła nam o dobrych wrażeniach z wizyty w Środzie, a także chęci współpracy promocyjnej z samorządem. Drugi raz SiXi Art była w Środzie przy okazji Średzkiego Zlotu Parowozów. Tam można było kupić pocztówki z rysunkiem artystki, ukazującym kolejkę w Zaniemyślu.

Z końcem ubiegłego roku, SiXi Art podjęła współpracę z gminą Środa przy okazji projektowania kalendarza gminnego na 2024 rok. Młoda artystka przygotowała rysunek, który następnie został sfotografowany na tle kolejki wąskotorowej. Ponadto w kalendarzu znalazły się dwa inne zdjęcia wąskotorówki, które wykonał Krzysztof Kubiak z „Gazety Średzkiej”.

W piątek SiXi Art spotkała się z burmistrzem Piotrem Mielochem. Artystka przywiozła do średzkiego urzędu okolicznościowe kartki, na których znalazły się malunki przygotowane z okazji 105. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Rysunki zdobią obecnie kilka składów pociągów spółki Koleje Wielkopolskie.

Podczas piątkowej wizyty, burmistrz Piotr Mieloch rozmawiał z artystką o technice, jaką wykorzystuje w swojej pracy, działalności kulturalnej gminy, ale również możliwości współpracy z samorządem gminnym. Młoda rysowniczka nasze miasto bardzo polubiła i nigdy nie ukrywała, że z przyjemnością nawiązałaby współpracę ze Środą. Dla promocji regionu to spora szansa. Wspomnijmy, że z SiXi Art współpracują m.in. Koleje Wielkopolskie, MPK Poznań, Palmiarnia Poznańska oraz kultowa dla poznaniaków Kawiarnia Kociak. Kalendarz można otrzymać w Wydziale Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Środzie pok. 209, od wtorku do piątku, w godz. 7:00 - 15:00, a w poniedziałki od 8:00 do 16:00. Warto się pospieszyć, bo zainteresowanie kalendarzami jest duże.

KK