Jędrzej Józefowicz pielgrzymował do Santiago de Compostela, szedł pieszo z Polski do Rzymu, przemierzył szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii, zjechał wiele krajów, aby poszukiwać podróżniczych doznań. O swoich wyprawach opowiada na spotkaniach podróżniczych w całym kraju, gości również w mediach. W kilku podróżach towarzyszyła mu jego małżonka Kamila. Teraz młode małżeństwo planuje swój najpoważniejszy projekt, który być może stanie się największą przygodą ich życia.

 

  • Przygotowujemy się do nowej wyprawy, tym razem wspólnej, chyba najpoważniejszej w życiu. Chcemy wyruszyć w podróż dookoła świata! Samochodem, naszym busem, który aktualnie jest u znajomego mechanika. Walczy on, by samochód był gotowy na tak poważną wyprawę – czytamy na Facebooku Polak w Podróży.

Zakupiony samochód to Volkswagen T4, czyli auto sprawdzone i doskonale nadające się do długich wypraw. Te serie są znane ze swojej wyjątkowej wytrzymałości. Młodzi podróżnicy sukcesywnie rozplanowują, w jaki sposób przystosują samochód do codziennego funkcjonowania. Życie w podróży będzie wiązało się nie tylko z jazdą, ale również z nocowaniem, jedzeniem czy pracą w samochodzie. Planem jest stworzenie z volkswagena domu na kółkach.

 

Obecnie średzianie przebywają na Islandii, gdzie przez siedem miesięcy będą zarabiać na organizację swojej podróży. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec tego roku wyjedziemy ze Środy Wielkopolskiej w okołopółtoraroczną podróż dookoła świata. A następnie po okrążeniu Ziemi wrócimy do Środy Wielkopolskiej! – czytamy dalej we wpisie Kamili i Jędrzeja.

 

KK