Nowy stadion w Środzie jest już zdecydowanie bliżej szczęśliwego zakończenia. Dzisiaj trzeba także jak najszybciej rozstrzygnąć kwestie dotyczące stadionowego zaplecza
O stadionie pisaliśmy już wielokrotnie. Zwracaliśmy uwagę na ogromne koszty, jakie w związku z tą inwestycją ponosi gmina, a więc w szerszym ujęciu - mieszkańcy. Zadawaliśmy przy tej okazji szereg ważnych pytań. Dziś stadion jest na finale inwestycji i pewne pytania albo stają się nieaktualne, albo tracą swoją wyrazistość. Ciągle ważne jest jednak pytanie o sposób użytkowania stadionu i całe zaplecze, które nie może straszyć, ale być przedłużeniem nowego stadionu. 
Dlatego na pewno warto podjąć jak najszybsze decyzje dotyczące porządkowania terenu, przygotowania profesjonalnego parkingu. Kością niezgody pomiędzy burmistrzem a Polonią Środa jest kwestia lodowiska, które Polonia proponuje przenieść w inne miejsce. Przeciwny temu jest burmistrz Piotr Mieloch.
Dla nas ważne jest, aby temat zamknąć, stadion oddać do użytku i mieć nadzieję, że Polonia będzie przyciągać więcej kibiców, którzy usiądą na stadionie komfortowo, a widoczność na plac gry jest absolutnie wyjątkowa.
W dzisiejszym wydaniu „Średzkiej” znów zaglądamy do dużych inwestycji, jakie mają obecnie miejsce na terenie powiatu. To bardzo pracowity rok na drogach i nie tylko. To, co się dzieje i ma wydarzyć w najbliższym czasie zmieni komunikację w Środzie i okolicach. Można mówić o inwestycjach przełomowych, bardzo oczekiwanych. Myślę tutaj oczywiście przede wszystkim o budowie wschodniej obwodnicy miasta, a także o budowie nowej drogi, która pozwoli omijać Kijewo i uwolni mieszkańców od transportu ciężkiego. Jest także wiele innych inwestycji. Takich jak na przykład modernizacja i rozbudowa biblioteki. W moim odczuciu, czas protestów dotyczących wyglądu biblioteki już się zakończył jakiś czas temu. Średzka prasa pokazywała projekt budynku kilka miesięcy temu. Teraz inwestycja lada moment ma ruszyć, a przetarg jest w trakcie.
Lokalna prasa informuje o planowanych wydarzeniach inwestycyjnych ze znacznym wyprzedzeniem. Dlatego zachęcamy do sięgania po prasę lokalną. Po prostu dzięki niej można więcej wiedzieć. 
Zbigniew Król
zbigniew.krol@gazetasredzka.pl