Osiemnaścioro uczniów ze szkół z powiatu średzkiego przystąpiło do finału IV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 11 maja w „Trójce” 
W czwartek 11 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Do zmagań przystąpiło 18 uczniów ze szkół z powiatu średzkiego z Nowego Miasta, Zaniemyśla, Krzykos, Pigłowic, Klęki, Chociczy, Sulęcinka oraz szkół SP2 i SP3 w Środzie. Uczestnicy mieli do rozwiązania osiem zadań w czasie 90 minut. Zadania oceniała komisja złożona z nauczycieli matematyki. W czasie poprawiania prac uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek zorganizowany przez uczennice z klas 7 i 8, a następnie wzięli udział w zajęciach informatycznych z okularami do wirtualnej rzeczywistości oraz długopisami 3D, które poprowadziła Joanna Jędrzak.
Po poprawieniu prac okazało się, że najlepszym matematykiem w powiecie został Jakub Bartkowiak z SP2 w Środzie, drugie miejsce zajął Klemens Brambor z SP3 w Środzie, a trzecie Łukasz Waleron – również z SP3. W gronie wyróżnionych czwarte miejsce zajęła Gabriela Fechner-Kowalska z Pigłowic, piąte Michał Waleron z SP3, szóste Maria Wojtkowiak z Nowego Miasta, a siódme miejsce ex aequo – Monika Woźna z Pigłowic, 
Hanna Balcerowska z SP2 oraz Magdalena Moszyk z Krzykos.
Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrza Środy oraz Starostwo Powiatowe w Środzie.
(so)