Nie tylko uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie mogą w czasie wakacji podszkalać umiejętności zawodowe i językowe podczas praktyk zawodowych za granicą. Dzięki programowi Erasmus+ robić to mogą również nauczyciele z „Rolibudy”. Swoimi wrażeniami, po kursie Adobe Photoshop w Walencji w ramach programu Erasmus, dzieli się nauczyciel Roman Deiksler
Nauczyciel historii i przedmiotów zawodowych wziął udział w 10-dniowym szkoleniu z programu Adobe Photoshop w Walencji. Udział w nim podsumowuje krótko: „Było rewelacyjnie”. Począwszy od szkolenia, które prowadzone były w języku angielskim przez grafika z Walencji. - Zajęcia opierały się w dużej mierze na ćwiczeniach. Juan pokazywał nam konkretne narzędzia oraz możliwości Adobe Photoshop w trakcie wykonywania zadań odtwórczych bądź kreatywnych. Wykorzystywaliśmy program do tworzenia plakatów, ale również do obrabiania zdjęć. Podczas kursu korzystaliśmy z masek, filtrów, czy innych narzędzi przydatnych w programie Adobe Photoshop. Kurs na pewno pomoże mi lepiej uczyć przedmiotów praktycznych na kierunku technik reklamy – mówi R. Deiksler.
Nauka to jedno. Ale jest jeszcze kilka innych, równie ważnych spraw, z którymi miał styczność dzięki Erasmusowi. Byli to wspaniali ludzie, z którymi można było rozmawiać nie tylko o szkolnych sprawach, ale też pasjach, zwyczajach, tradycjach i życiu. To była też świetna okazja by podszlifować język angielski. Dodatkowo miał okazje poznać bliżej kulturę, tradycje i historię południowej części Hiszpanii.  
dym