Pracownicy Powiatowego Centrum Inwestycji remontowali fragment drogi powiatowej w Pławcach. Mieszkańcy od razu zwracali jednak uwagę, że nie wszystkie dziury załatano... Kilka dni później do Pławiec przyjechała ekipa interwencyjna ze Starostwa Powiatowego 
Droga w Pławcach czeka na generalny remont już od lat. Powiat średzki stara się o pozyskanie środków na tę inwestycję, ale ciągle nieskutecznie. Do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg został zgłoszony niespełna kilometrowy odcinek. Koszt inwestycji szacowany jest na 1,5 mln zł.
Naprawa drogi w okresie zimowym zdziwiła mieszkańców. "Gdy pewnego pięknego dnia na naszej drodze pojawił się sprzęt i ekipa drogowców cieszyliśmy się jak dzieci. Sporo czasu minęło odkąd władze obiecały nam remont drogi, a tu nagle, pyk! Naprawiają!" - napisał na Facebooku sołtys Pławiec Sylwester Stachowiak. 
Jak się dowiedzieliśmy w starostwie, PCI mogła to zadanie wykonać już wcześniej, ale ostatecznie prace wykonano dopiero w ostatnim czasie. Łatanie dziur w takim okresie przynosi jednak wiele wątpliwości, jak długo nowa nawierzchnia się utrzyma. Zimą zazwyczaj łata się dziury tylko po to, aby nie stwarzały niebezpieczeństwa dla kierujących. 
Zaraz po wykonaniu prac okazało się, że i tak niektóre dziury pozostały, a na nowej nawierzchni już po kilku dniach zaczęły pojawiać się nowe. Mieszkańcy Pławiec od razy zaczęli krytykować jakość wykonanych prac, a kiedy przyjechała ekipa naprawcza, sołtys Sylwester Stachowiak napisał na Facebooku: "Hurrraaaa! Przyjechała ekipa naprawcza. Będą naprawiać naprawione po naprawie, po naprawie naprawy, po naprawie. Tym razem z łopatą. Grabek nie stwierdziliśmy. Ha ha! W sumie to jesteśmy zadowoleni. Interes się kręci. Dzięki Pławcom bezrobocie w Powiecie jest mniejsze".
Odcinek drogi w Pławcach wygląda jak wygląda. Czy jest bezpieczniej? To już ocenią sami kierowcy. My trzymamy kciuki, aby Pławce doczekały się modernizacji drogi z prawdziwego zdarzenia. 
(k)