Modernizacja przejść dla pieszych na ul. 20 Października w Środzie miała przynieść przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. W pewnym stopniu pewnie przyniosła, bo samochody przed wzniesionymi przejściami naturalnie zwalniają. Nadal jednak mamy do czynienia z sytuacjami, w których samochody parkują tam gdzie nie powinny
Jedna z czytelniczek „Średzkiej” skontaktowała się z nami informując o tym, że samochody nadal parkują tuż przejściach dla pieszych na ul. 20 Października w Środzie. - Po remoncie notorycznie kierowcy stawiają auta na pasach, na chodniku i na zatoczce obok pasów gdzie ma być trawa. Miało być bezpiecznie, a jest gorzej niż było – informuje nas średzianka.
Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na ul. 20 Października zakończyły się prace polegające na modernizacji dwóch przejść dla pieszych oraz pobliskich chodników. Za sprawą tej inwestycji przejścia zostały wyposażone m.in. w rampy krawężnikowe, oświetlenie dedykowane oraz aktywne elementy odblaskowe. Wszystko – dla bezpieczeństwa pieszych.
Choć inwestycja cieszy oko, to jak widać na załączonym zdjęciu, pewne nawyki nadal funkcjonują. Kierowcy parkują jak chcą i gdzie chcą, a to skutecznie zasłania widoczność zarówno pieszym, którzy chcą przejść przez przejście, jak i kierowcom, którzy pieszego mogą po prostu nie zauważyć.
KK