Spółdzielnia mieszkaniowa, która zarządza os. Jagiellońskim w Środzie każdego roku podejmuje prace, mające na celu upiększenie osiedla. Niedawno dobiegły końca roboty związane z termomodernizacją dwóch bloków
Chodzi konkretnie o budynki nr 39 i 40 na os. Jagiellońskim. Tam zostały wykonane kompleksowe prace termomodernizacyjne, połączone z nadaniem budynkom nowej kolorystyki. Jak mówił nam kilka miesięcy temu Rafał Piechowiak, prezes spółdzielni, łącznie na os. Jagiellońskim zaproponowano cztery kolory elewacji. Budynki w jednostce „A”, będą odmalowane na kolor zielony, na jednostce „B” ma dominować kolor ceglasty, dalej w części „C” bloki mają być malowane na jaśniejsze odcienie zieleni, a jednostka „D” z blokami z tzw. szarej płyty ma zyskać brązowe malowanie. 
W tym roku spółdzielnia podjęła się także po raz pierwszy prac związanych wyłącznie z odświeżeniem elewacji budynku. Mowa o bloku nr 27 na osiedlu, który nie wymagał jeszcze pilnych prac modernizacyjnych, ale tych odświeżających elewację już na pewno. Teraz blok wygląda bardzo schludnie. Harmonogram prac na przyszły rok zostanie ustalony wkrótce, ale Rafał Piechowiak już dzisiaj mówi, że celem jest m.in. dokończenie jednostki „D” i termomodernizacja bloków nr 34, 35 oraz 36.
KK