Do wyborów zostało kilkadziesiąt godzin. Nie wątpię, że o swoich decyzjach wielu z nas rozmawiało podczas świąt. Może w naszych domach było jeszcze wielu nieprzekonanych, a może wszyscy już dokładnie wiedzieli, na kogo postawią krzyżyk. Każdy głos się liczy i żaden nie powinien zostać zmarnowany. Dlatego, jak zawsze, proszę i apeluję – idźmy głosować.

 

Zdecydowałem, że nie będziemy podsumowywać kampanii, nie będziemy pisać o ciekawych pomysłach, o osi sporów między kandydatami. Nie zależy mi, aby teraz, w ostatniej chwili podgrzewać atmosferę. Każdy z kandydatów i komitetów miał swoje możliwości, aby dobrze się zaprezentować. Kto przekonał większość, dowiemy się już wkrótce.

 

W dzisiejszym wydaniu „Średzkiej” odpowiadamy na wiele próśb naszych czytelników, mieszkańców całego powiatu, aby opublikować pełne listy kandydatów z podziałem na okręgu wyborcze. Wielu z Państwa na pewno pomoże to w ostatecznym wyborze, aby decyzji nie podejmować dopiero w lokalu wyborczym, czy też szukać dopiero tam swojego kandydata. Dziś znajdziecie w „Gazecie Średzkiej” pełne listy, ale także – w przypadku gminy Środa – miejsca, gdzie kto głosuje. Mamy nadzieję, że te materiały staną się dla Was dobrym przewodnikiem wyborczym po kandydatach.

 

Szykujemy się oczywiście na niedzielny wieczór, mamy nadzieję, że uda nam się informować o wynikach z niektórych lokali wyborczych, a potem sprawnie podawać wyniki z poszczególnych gmin. Wszystko zależy wyłącznie od tego, jak sprawnie wyniki będą spływać do powiatowej i gminnych komisji. Na pewno można śledzić „Średzką” na Facebooku, tam będzie najwięcej informacji bieżących. 

 

Czy w poniedziałek rano poznamy burmistrza i wszystkich wójtów na kolejnych pięć lat? Czy będziemy musieli zaczekać do 21 kwietnia? 

 

Zbigniew Król