trener personalny
O Mateuszu Wojtysiaku pisaliśmy całkiem niedawno, a to za sprawą jego występu w programie telewizyjnym „Kocha, lubi, pasuje” na antenie telewizji TTV. Odcinek z udziałem średzianina był emitowany w minioną sobotę, można obejrzeć go w całości w serwisie Player. Przypomnijmy, że program ma charakter randkowy. Mateusz dotarł do finału, jednak wybór ze strony dziewczyny – w tym przypadku Magdy - nie padł na mieszkańca Środy. Występ w telewizyjnym reality show traktuje jednak jako świetną przygodę, a atmosferę na planie odcinka określa jako rodzinną – nawet pomimo panującej rywalizacji. – Występ w programie był dla mnie niesamowitym przeżyciem i bardzo ciekawym doświadczeniem, poznania całej otoczki telewizyjnej, strony wewnętrznej i atmosfery w ekipie. Poznałem również mnóstwo fantastycznych ludzi, z którymi zostaną cudowne wspomnienia. Jeśli chodzi o sam program, to jestem bardzo miło zaskoczony, że znalazłem się w finale – mówi średzianin. Mateusz nie wyklucza, że gdyby kiedyś pojawiła się okazja kolejnego występu przed kamerami – jest skłonny skorzystać. – Bardzo miłe było wsparcie ze strony mieszkańców Środy i innych ludzi, którzy po emisji do mnie pisali z gratulacjami – dodaje. Podkreśla, że do samego występu namówił go jego przyjaciel Szymon.
Mateusz Wojtysiak urodził się w 1994 roku w Środzie, tutaj też się wychowywał. W naszym mieście kończył wszystkie etapy edukacji szkolnej. Jest absolwentem m.in. Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie oraz średzkiego „Hipolita”. Obecnie pracuje jako trener personalny, zdobył ku temu wszystkie niezbędne uprawnienia. – Zacząłem trenować stricte rekreacyjnie, bardzo mi się to spodobało. Postanowiłem wykonać wszystkie kursy, które uprawniają do pracy jako trener personalny. Wszystko poszło pomyślnie, dlatego dzisiaj pracuję jako trener – mówi. Swoją pracę wykonuje z pełną satysfakcją i zaangażowaniem, określa siebie jako pasjonata. Przyznaje, że coraz więcej osób decyduje się na spotkanie i dłuższą współpracę z trenerem personalnym. To głównie dlatego, że coraz modniejszy staje się zdrowy styl życia, ale przy tym wiele osób nie wie, w jaki sposób zabrać się za poprawę swojej kondycji. – Jest co robić, ludzi przychodzi naprawdę sporo. Czasem klienci oczekują tylko wskazówek, a czasem poważniejszego prowadzenia. Do każdego trzeba podchodzić jednak indywidualnie – przyznaje. 
Pasją Mateusza Wojtysiaka są podróże. Do tej pory gościł w Grecji, Albanii, Macedonii, Egipcie, Amsterdamie i na Zanzibarze. – Wydaje mi się, że to waśnie Zanzibar jest bardzo ciekawą propozycją turystyczną i atrakcyjnym krajem pod względem zwiedzania, obyczajów i przepięknych plaż – mówi. Jednym z marzeń podróżniczych średzianina jest odwiedzenie Tajlandii. Liczy, że wkrótce uda mu się odwiedzić wymarzony kraj.