BIEGI. 70 biegaczy wystartowało w sobotnie popołudnie w III Charytatywnym TrackRun Środa dla Jasminy. Walcząca o powrót do zdrowia Jasmina Wiśniewska z Pięczkowa otrzymała pomoc nie tylko finansową, ale ogromne wsparcie i jeszcze większą dawkę pozytywnej energii
W sobotnie popołudnie na Stadionie Lekkoatletycznym im. J. Miłosza Szczepańskiego wszystkim dopisywały humory, sportowa forma i energia. Przychylna była też aura, a w blasku promieni słonecznych biegało się znakomicie. Na starcie stawiło się 70 zawodników w różnym wieku. Publiczność wspierała każdego z biegaczy. Wspierała ich również bohaterka tegorocznej edycji biegu i jej najbliżsi, którzy wszystkim – organizatorom i uczestnikom biegu - dziękowali za wsparcie. Tego dnia dla Jasminy zebrano 2.117 zł.
W biegu dla dzieci, na dystansie 400 metrów, zwyciężył Patryk Rauhut ze Środy z czasem 57 sekund, druga była Oliwia Chytrowska z Krotoszyna, z czasem 1,08 sek., a trzecia Nikola Łacina z Krotoszyna - 1,09. 
W biegach na kilometr najszybsi byli Michał Kominkiewicz ze Swarzędza (3,01) oraz Żaneta Obara z Nekli (3:54). 
Na dystansie 3 kilometrów, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji biegu, pierwszy na mecie zameldował się (z czasem 9:39) Szymon Winiarski, a wśród pań - Marta Chytrowska, z czasem 14:18. Na tych dystansach moc pokazała ekipa biegaczy z Krotoszyna.
Na dystansie 5-kilometrowym najszybsi byli średzianie i średzianki. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Chojnacka (20:02), drugie miejsce zajęła Julia Banaszak (25:27), a trzecie Agnieszka Mierzwinska z Zaniemyśla, z czasem 27:54.
Wśród panów jako pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Fibner ze Środy z czasem 17:52, drugi był Jacek Klimczak z Żerkowa (17:55), a trzeci Łukasz Szlachetka z Wrześni (19:02).
dym