- Biegową Środę organizujemy głównie w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, gdy nie ma startów i trzeba wzmocnić organizm na start. Próbuję się dzielić swoim doświadczeniem z innymi, ale nie wymądrzam się, bo każdy ma swoją wizję biegania, a ja mogę jedynie doradzić. Nikogo nie namawiamy, nikogo nie wyrzucamy - mówił w sierpniu w rozmowie z "Gazetą Średzką" Tomasz Szynwelski, średzki ultramaratończk. Dzisiaj już Biegowa Środa trwa w najlepsze i jest doskonałą okazją na poprawienie swojej formy
Nasi stali czytelnicy zapewne pamiętają sierpniową rozmowę z Tomaszem Szynwelskim, średzianinem i ultramaratończykiem, który ma na swoim koncie wiele niezwykle wyczerpujących biegów. Chociażby w lipcu przebiegł 240 km w czasie 39 godzin i 10 minut podczas ultramaratonu w Lądku Zdroju. To właśnie z inicjatywy Tomasza Szynwelskiego w Środzie w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym organizowane są darmowe treningi biegowe. Ich głównym celem jest podtrzymanie formy przez okres zimowy dla biegaczy, ale niewątpliwie - również amatorzy sportów biegowych znajdą tam sporo dla siebie w gronie doświadczonych i świetnych fachowców.
Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W poniedziałki na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Kosynierów. Wówczas kładzie się nacisk w dużej mierze na szybkość i wytrzymałość tempową. Treningi ogólnorozwojowe mają miejsce w tym samym miejscu - lecz w środy. W przypadku złej pogody biegacze przenoszą się do hali Zespołu Szkół Rolniczych. Na ćwiczenia ogólnorozwojowe warto wziąć ze sobą matę do ćwiczeń. Wszystkie treningi są bezpłatne, my wszystkich zainteresowanych do udziału gorąco zachęcamy. Szczegółowe informacje dotyczące treningów, godzin i ewentualnych zmian można znaleźć na fanpage’u Biegowa Środa.
KK