W sobotę 16 marca w restauracji Plażowa odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Do Środy przyjechali posłowie Zbigniew Hoffmann i Zbigniew Dolata, kandydaci do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, kandydaci PiS w wyborach do Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej i rad gmin. Konwencję prowadził Mateusz Czaplicki. 

 

Poseł Zbigniew Dolata przypominał, ile osób głosowało w wyborach na PiS. W październiku ubiegłego roku w wyborach parlamentarnych na kandydatów PiS głosowało 10.411 mieszkańców powiatu średzkiego. W 2020 roku na kandydata PiS w wyborach na prezydenta kraju głos oddało 14.969 mieszkańców powiatu. – To nie jest szklany sufit, ale powtórzenie tego wyniku daje 100 procent pewności, ze Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka będzie burmistrzem, a PiS będzie rządzić w gminie i w powiecie – mówił poseł Dolata.

Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka przypominała, że w ciągu ostatnich pięciu lat w powiecie średzkim wartość inwestycji wyniósł 120 mln zł, pozyskano 90 mln zł środków zewnętrznych, a czego 70 mln od rządu PiS. – Mogliśmy wykonać strategiczne inwestycje, w tym wschodnia obwodnicę miasta, która zostanie oddana do użytku w tym roku, czy Centrum Aktywności Społecznej – mówiła.

 

Wymieniała też szereg swoich postulatów programowych, jakie zamierza zrealizować, jeśli zostanie burmistrzem Środy, m.in. budowę farmy fotowoltaicznej, poprawę stanu średzkiego monitoringu, stworzenie mapy drogowej z harmonogramem inwestycji. 

 

(kóz)