Listy są bardzo ciekawe. Wśród kandydatów na radnych znalazły się osoby dobrze znane z poprzednich kampani, ale mamy także nowe nazwiska. Są osoby, które z polityką lokalną nie miały wcześniej nic wspólnego. Nie brakuje społeczników, lokalnych działaczy i aktywistów. Wiemy, że w zasadzie większość komitetów miala duży problem ze skompletowaniem swoich list. Bo tak jak ustalenie fundametów każdej listy w postaci "jedynek" okazało się być proste to zebranie dalszych numerów już niekoniecznie. Niektórzy liderzy kandydatów na swoje listy poszukiwali niemalże do ostatniej możliwej chwili. W kilku komitetach było bardzo nerwowo. 

 

Walka o głosy wyborców zapewne będzie zacięta, choć póki co trzeba przyznać, że rywalizacja w powiecie średzkim przebiega dosyć spokojnie. Na średzkich ulicach pojawiają się pierwsze banery kandydatów, jesteśmy po kilku prezentacjach poszczególnych komitetów. Jak będzie przebiegała kampania w kolejnych tygodniach? My mamy nadzieję, że jak najbardziej merytorycznie. Po burzliwej rywalizacji sprzed pięciu lat przekonaliśmy się, że nawet na gruncie lokalnym walka o władzę może być szalenie zacięta, a co najgorsze - przepełniona hejtem. 

 

Poniżej prezentujemy pełne listy kandydatów - do rad we wszystkich gminach powiatu średzkiego, jak również prezentujemy wszystkie nazwiska osób, które startują do organu uchwałodawczego samorządu powiatowego. Oczywiście ocenę poszczególnych list zostawiamy już Państwu. Bo to Państwo zadecydują kto będzie decydował o losach naszej małej ojczyzny przez kolejne pięć lat. 

 

Pełne listy kandydatów publikujemy do pobrania w formie pliku EXEL poniżej.

 

PEŁNE LISTY  - ŹRÓDŁO PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA