• Jest szansa, aby Środa miała swojego przedstawiciela w sejmiku – mówiła w poniedziałek na średzkim Starym Rynku Anna Bryłka. Maciej Jóźwiak to pierwszy oficjalny kandydat do sejmiku z terenu powiatu średzkiego. Jest on rodowitym średzianinem, mężem, ojcem, magistrem ruchu turystycznego. Od 10 lat działa w organizacjach politycznych, współzałożyciel stowarzyszenia Narodowa Środa, prezes Ruchu Narodowego w Środzie, wiceprezes Ruchu Narodowego w Wielkopolsce.

- Chcę zająć się pomocą dla lokalnych polskich przedsiębiorców i rolników, którzy znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji. Pogarsza się bezpieczeństwo w regionie, wzrasta fala imigrantów. Jestem za tym, aby zmniejszyć ilość imigrantów w naszym regionie, będę starał się, aby imigranci otrzymywali mniej pozwoleń na pracę na naszym terenie – mówił Maciej Jóźwiak.

Podczas konferencji przedstawiona została także inna kandydatka do sejmiku - Danuta Giertych oraz liderzy Konfederacji do Rady Powiatu Średzkiego. Liderem z okręgu średzkiego będzie Marcin Lepczyński, a z okręgu Krzykosy – Zaniemyśl Sławomir Lepczyński.

 

(k)