- Przez 5,5 roku dał się poznać jako bardzo dobry gospodarz. Sprawdził się w trudnych czasach, czyli w okresie pandemii covid, wojny i fali imigrantów. Możemy spokojnie powierzyć mu misję kierowania gminą na kolejną kadencję. To właściwy człowiek na właściwym miejscu - chwalił burmistrza Piotra Mielocha jego najbliższy współpracownik, współtwórca ruchu miejskiego NaszePSR.pl, przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Paweł Wullert. 

NaszePSR.pl powstało w 2018 roku przed wyborami samorządowymi. Ruch był największym zwycięzcą poprzednich wyborów. Burmistrzem został Piotr Mieloch, a starostą Ernest Iwańczuk. 

- W nadchodzących wyborach samorządowych wystawimy 74 kandydatów na radnych. To fachowcy w różnych dziedzinach. Ludzie z pasją, doświadczeniem i chęcią do działania - mówił Piotr Mieloch. A potem przedstawiał liderów list.

NaszePSR.pl wystawia kandydatów nie tylko do Rady Powiatu Średzkiego i Rady Miejskiej, ale także kandydatów do Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą, Rady Gminy Krzykosy oraz Rady Gminy Dominowo. Piotr Mieloch nie będzie jedynym kandydatem ubiegającym się stanowisko szefa gminy. W Nowym Mieście o stanowisko wójta właśnie z tego komitetu powalczy Agnieszka Król. 

Liderami NaszePSR.pl do Rady Powiatu będą Bogusław Biernat (Środa-Dominowo), Aleksander Podemski (Nowe Miasto) i Małgorzata Fertała (Zaniemyśl - Krzykosy). Szczególnie obecność odchodzącego wójta Nowego Miasta Aleksandra Podemskiego jest niespodzianką. 

Liderami listy do Rady Miejskiej w Środzie będą Piotr Mieloch, Paweł Wullert, Jacek Januszkiewicz (trzy okręgi miejskie) i Artur Forycki (okręg wiejski). 

(kóz)