Na Stary Rynek przyszło kilkadziesiąt osób, głównie kandydatów startujących do samorządu z list NaszePSR.pl. Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi Polska 2050 – Porozumienie Średzkich Ludowców i Trzeciej Drogi Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe. To był mocny sygnał, że Piotr Mieloch jest kandydatem tych ugrupowań na burmistrza Środy. 

 

  • To kampania rozwoju i kontynuacji, która już zbiera owoce, a będzie je zbierać także w latach kolejnych. To kampania inwestycji drogowych na średzkich osiedlach, przedłużenia ulicy Bukowej, stawiania na oświatę z budowa nowej szkoły na pozyskanej przez nas ziemi, to kolejny etap budowy Centrum Sportu z dokończeniem stadionu i remontem hali, budową hali w Brodowie i wielu innymi inwestycjami - mówił na Starym Rynku w Środzie Piotr Mieloch.
  • Przypomniał też, że gmina przez cały czas wspomaga kluby sportowe, na które przeznacza w budżecie 1,3 mln zł i organizacje pozarządowe.

Wsparcia kandydatowi udzielali parlamentarzyści. - Znam Piotra Mielocha od 20 lat. Średzianin, wielkie doświadczenie samorządowe, radny, przewodniczący Rady Miejskiej, a przez ostatnie 5,5 roku burmistrz miasta – mówił o nim poseł Tadeusz Tomaszewski (Lewica). I dodawał, że trzyma kciuki za obywatelską ekipę ze Środy, która jest gwarantem rozwoju miasta i powiatu. Lewica chce zrobić wszystko, aby wzmocnić samorząd.

Michał Pyrzyk (Polskie Stronnictwo Ludowe) gratulował Piotrowi Mielochowi, że potrafił wokół swojej osoby zgromadzić takie grono osób, tak wielu ludzi różnych środowisk. – Na tym polega praca samorządowca, aby łączyć, a nie dzielić – mówił poseł.

 

  • Z przyjemnością popieramy burmistrza Piotra Mielocha. I nie zapominajmy, że razem z nim w tym duecie jest Ernest Iwańczuk. Ten duet sprawdził się i w rozważaniach programowych jest bardzo zgodny – mówił z kolei Tomasz Nowak (Koalicja Obywatelska). - Musimy coś zrobić, aby odkorkować Środę. Naszą rolą będzie otwieranie drzwi ministerstw.

Wspólną koalicję wsparł również senator Grzegorz Federowicz (Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni). - Wybory samorządowe to nie Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, aborcja, ale te tematy, o których mówił burmistrz Piotr Mieloch, czyli drogi, szkoły, kultura, sport. Jako Polska 2050 będziemy mieli do wniesienia wiele aspektów. Jesteśmy w szerokiej koalicji w Środy i powiatu – podkreślał senator Grzegorz Fedorowicz. 

Wspólną koalicję i kandydaturę Piotra Mielocha wspierały także Aneta Kłopot-Wartecka (Polska 2050) i Mirosława Katarzyna Kaźmierczak (PSL).

Ernest Iwańczuk, starosta średzki i lider Koalicji Obywatelskiej w wyborach do powiatu zapowiedział, że w kolejnej kadencji samorządu najważniejszymi zadaniami będą dokończenie odkorkowania Środy, czyli finał budowy obwodnicy Środy, wybudowanie bezpiecznego wyjazdu ze Środy ulicą Kórnicką oraz remonty dróg powiatowych. – Ta zima była dla nas szczególnie trudna i rację mają ci, który narzekają na jakość dróg. W nowej kadencji naprawimy to – mówił starosta Iwańczuk.

 

(kóz)