BIEGI. Petro Mamu Shaku z Erytrei i Tseginesh Mekonnin Legesse z Etiopii wygrali 22. Poznań Maraton. Erytrejczyk jako pierwszy zawodnik w historii poznańskiego biegu złamał barierę dwóch godzin i dziesięciu minut, ustanawiając tym samym rekord imprezy (2:09:57)

W niedzielę walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich metrach. Po niesamowitym finiszu, drugi na mecie Etiopczyk Tolla Mesfin Nigusu był zaledwie o sekundę wolniejszy od triumfatora! W Poznaniu rozegrane zostały oficjalne mistrzostwa Polski mężczyzn w maratonie. Ta rywalizacja również rozstrzygnęła się na niebieskim dywanie przed metą. Z pierwszym tytułem mistrza Polski wyjechał z Poznania, zgodnie z zapowiedziami, Adam Nowicki, który na ostatnich metrach wyprzedził debiutanta Mateusza Kaczora. W klasyfikacji generalnej panowie zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Tytuł mistrzyni Polski zdobyła Monika Jackiewicz, które jednocześnie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet.

Łącznie 22. Poznań Maraton ukończyło 4100 zawodników. Reprezentowali oni 35 państw.

Byli wśród nich średzianie. Adrian Ziułkowski z Dominowa wybiegał czas 2:52:40, co dało mu wysokie 103. miejsce w klasyfikacji generalnej i 52. w grupie wiekowej. 544. na mecie był Bartosz Szewczyk z Jezior Małych z czasem 3:20:43, co dało też 229. miejsce w grupie wiekowej.

Świetnie na królewskim dystansie spisał się starosta średzki Ernest Iwańczuk, który zadebiutował w maratonie. Czas 4:30:37 dał staroście, który biega w barwach Polonii Środa, 2734. miejsce w klasyfikacji generalnej i 87. w grupie wiekowej.

Po raz pierwszy w Poznaniu dystansowi maratońskiemu towarzyszył bieg na 5 km „Poznań Five”. Katarzyna Chojnacka z Jańczak Team z czasem 17:57 zajęła 43. miejsce i była druga wśród kobiet. Wraz z nią z tym samym czasem na metę wbiegł Filip Jańczak, który zajął 44. miejsce i 22. w grupie wiekowej. Szymon Kowalski z czasem 18:33 zajął 69. miejsce i 32. w grupie wiekowej.