W restauracji Plażowa w inauguracji komitetu uczestniczyli kandydaci na radnych. KWW Wojciecha Ziętkowskiego wystawia listy do Rady Miejskiej w Środzie i Rady Powiatu. Liderami są obecni radni – Ewa Kusik i Maciej Pawlikowski do powiatu, Daniel Rydian, Róża Frąckowiak i Janusz Stachowiak. 

 

W swojej przemowie Wojciech Ziętkowski przypominał, jak wyglądała Środa 22 lata temu, jak wygrywał swoje pierwsze wybory na burmistrza. - W 2002 roku Środa była miastem zapyziałym, zapuszczonym, źle funkcjonował urząd, nie było miejsc przedszkolnych, żłobkowych, wskaźniki gospodarcze były słabe, było mało przedsiębiorstw i niskie wpływy podatkowe. Gmina ze swoimi jednostkami była bardziej zadłużona niż kiedy odchodziłem, wymieniał były burmistrz, który rządził Środą w latach 2002 – 2018. 

 

W swoim przemówieniu podkreślał, że za jego rządów Środa przeskoczyła do ekstraklasy, ze 126. miejsca wśród miast powiatowych pod względem dochód w budżecie po 16 latach znalazła się na 19. pozycji. - Burmistrz podejmujący szybkie decyzje, nawet jeśli nie zawsze są one trafne, przyspiesza procesy inwestycyjne, wspiera przedsiębiorców i mieszkańców – mówił. Potem dodawał, że za jego rządów poziom dzietności był wyższy niż obecnie, ale było to także spowodowane tym, ze miasto wychodziło naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców. – Musimy powrócić do tradycji dynamizmu i otwartości – deklarował.

 

Ze spraw programowych wymienił budowę wiaduktu wzdłuż Niedziałkowskiego, budowę bezpiecznego wyjazdu z ulicy Kórnickiej, komunikację miejską w soboty, ożywienie Starego Miasta, a przede wszystkim budowę ścieżek rowerowych łączących wszystkie miejscowości na terenie powiatu.

 

  • Przywrócimy większą intensywność wydarzeń sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych – mówił także, akcentując, że po pracy średzianie powinno mieć możliwość, aby się rozerwać i zabawić.

(kóz)